Cinnah Caddesi 41 / 9 Çankaya - Ankara
tr

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Mehmet CANPOLAT
KURUCU TEL+90(506) 899 10 09 E-MAİL: [email protected]

Mehmet CANPOLAT, 1997 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda,Hesap Uzman Yardımcısı olarak mesleki kariyerine başlamış, 2000 yılında Hesap Uzmanı, 2008 yılında da Baş Hesap Uzmanı olmuştur. Hesap Uzmanı olarak vergi incelemeleri yanısıra Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) görevlendirmesiyle karapara inceleme ve soruşturmalarını da yürütmüştür.

2007-2009 yılları arasında ABD’de Boston Üniversitesinde Finansal Ekonomi alanında iki yıllık yüksek lisans programını başarıyla tamamlayan Mehmet CANPOLAT, Maliye Bakanlığınca yürütülen “Uluslararası Muhasebe Standartları ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarının Türk Vergi Mevzuatına Uyumu” konulu özel çalışmalarda yer almıştır. 2009-2012 yılları arasında TRT Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış, TRT’de Kurumsal Kaynak Planlaması Projesini (ERP) başarıyla tamamlayarak Yılın Bürokratı ödülüne layık görülmüştür.

2013 yılının Ocak ayında, Mali İşler ve Denetim Koordinatörü olarak BİLKENT Grubuna katılmış olup, Grup adına merkezi ABD’de bulunan General Electric, Coca-Cola ve AT&T gibi şirketlerin Kurumsal Risk Yönetimi ve İç Denetim Birimlerinde inceleme ve çalışmalar yapmıştır. BİLKENT HOLDING A.Ş’de iç denetim birimini kurarak sistemin Uluslararası İç Denetim Standartlarına uygun hale getirilmesi projesini de başarıyla tamamlamıştır.

2012 yılında Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) alanında doktora çalışmalarına başlamış olup, 2015 yılında Doktor ünvanını almış ve halen Türk Hava Kurumu Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde Kurumsal Risk Yönetimi, Denetim, Muhasebe ve Çatışma Yönetimi alanlarında ders vermektedir.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: